Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mieszkańcy i władze powiatu dziękowali za tegoroczne plony - Powiat Wodzisławski

Mieszkańcy i władze powiatu dziękowali za tegoroczne plony

Za nami uroczystości dożynkowe w gminach powiatu. Razem z rolnikami za tegoroczne plony dziękowali również przedstawiciele władz powiatu wodzisławskiego.

dożynki w Mszanie

Jako pierwsi w powiecie dożynki obchodzili mieszkańcy gminy Godów. Tamtejsze uroczystości odbyły się 18 sierpnia w Skrbeńsku. Obok władz gminy oraz honorowego obywatela Franciszka Pieczki wziął w nich udział m.in. starosta Ireneusz Serwotka oraz przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala (foto. A. Marcisz, dzięki uprzejmości portalu www.nowiny.pl; a także Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie)

Obaj panowie uczestniczyli też w dożynkach gminy Gorzyce, które miały miejsce 26 sierpnia, a ich gospodarzem było sołectwo Czyżowice (foto. dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Gorzyce).

W sobotę 1 września tradycyjny korowód dożynkowy przejechał również ulicami Radlina. Tam z kolei powiat reprezentowała wicestarosta Danuta Maćkowska (foto. dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Radlin).

Dzień później podziękowania za żniwa składano w Pszowie oraz w gminie Mszana. Podczas tych pierwszych uroczystości władze powiatu reprezentował sekretarz Michał Lorek (foto. dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Pszów).

Z kolei w Gogołowej, która gościła tegoroczne dożynki gminy Mszana, razem z rolnikami i pozostałymi mieszkańcami gminy świętowała członkini zarządu Janina Chlebik-Turek oraz przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala (foto. dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Mszana).

Dożynkowy „maraton” zamknęły obchody w Lubomi, które miały miejsce 9 września. Wziął w nich udział członek zarządu Leszek Bizoń oraz wiceprzewodniczący rady powiatu Ryszard Zalewski. Dzień wcześniej Leszek Bizoń reprezentował też powiat w trakcie uroczystości poświęcenia przez metropolitę katowickiego abp. Wiktora Skworca kościoła oraz wsi Nieboczowy (foto. M. Kulok dzięki uprzejmości portalu www.nowiny.pl).

foto. dzięki uprzejmości M.Kulok www.nowiny.pl