Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mieszkańcy gorzyckiego DPS wspólnie z konsulami przywitali lato - Powiat Wodzisławski

Mieszkańcy gorzyckiego DPS wspólnie z konsulami przywitali lato

Piknik piracki, bogaty program muzyczny oraz pokazy tańca, a także spotkanie z sąsiadami z Czech – w taki sposób mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach przywitali wczoraj lato.

Do wspólnej zabawy organizatorzy zaprosili m.in. władze powiatu w osobach przewodniczącego rady Eugeniusza Wali i członkini zarządu Janiny Chlebik – Turek, władze Gorzyc z wójtem Danielem Jakubczykiem i przewodniczącym Krzysztofem Małkiem na czele, a także dyplomatów: konsula honorowego RP w Ostrawie Janusza Bilskiego oraz konsula honorowego Republiki Czeskiej w Częstochowie Jarosława Krykwińskiego. Obecni byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek z Polski i Czech: Orłowej, Bogumina, Ostrawy i Rybnika.

Na uczestników „Powitania Lata”, poza występami muzycznymi, czekał bogaty poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. Podczas kilkugodzinnej wspólnej zabawy na świeżym powietrzu seniorzy i osoby z różnymi niepełnosprawnościami udowodniły, że mają w sobie ogromną radość życia, a dom pomocy społecznej to nie placówka ludzi nieszczęśliwych i samotnych, ale miejsce tętniące życiem.

Zobacz galerię: