Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mieszkańcy gorzyckiego DPS powitali lato w peruwiańskim klimacie - Powiat Wodzisławski

Mieszkańcy gorzyckiego DPS powitali lato w peruwiańskim klimacie

W gorącej atmosferze przywitali dziś lato mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach i ich goście, m.in. z zaprzyjaźnionych placówek z Polski i Czech.

To już tradycja, że w plenerach gorzyckiego domu na początku lata organizowana jest impreza integracyjna. Tym razem motywem przewodnim biesiady było Peru. Przygotowania do imprezy trwały od kilku tygodni. Mieszkańcy wraz z terapeutami w ramach terapii zajęciowej przygotowali tematyczną dekorację. Na scenie nie brakowało kaktusów.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników biesiady ciekawy program artystyczny i kulinarny. Atrakcją imprezy był występ grupy „Los Companieros”, który tworzą rodowici Peruwianie. Uczestnicy biesiady mieli też okazję nauczyć się popularnych zwrotów peruwiańskich oraz wspólnie z zespołem zaśpiewać i zatańczyć. Mogli także poznać i posmakować kuchni peruwiańskiej – dania serwował mistrz kuchni Viktor Grados.

W Domu Pomocy Społecznej mieszka 218 pensjonariuszy. W oficjalnym powitaniu lata towarzyszyli im przedstawiciele z zaprzyjaźnionych ośrodków z Polski i Czech – m.in. z Raciborza, Rybnika, Rudy Śląskiej, Ostrawy, Bogumina czy Orlovej, a także władze powiatu wodzisławskiego – starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Barbara Chrobok oraz Arkadiusz Skowron, odpowiedzialny z ramienia zarządu powiatu za powiatową pomoc społeczną.