Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kosmiczna Akcja Lato z WCK - Powiat Wodzisławski

Kosmiczna Akcja Lato z WCK

Totalnie nieziemsko zapowiada się pierwszy miesiąc wakacji z Wodzisławskim Centrum Kultury. Wszystko dzięki Akcji Lato, która rusza już pod koniec czerwca. „Kosmiczna przygoda”, bo taki jest tytuł akcji, zobowiązuje do pozaziemskich zajęć. I takie też będą.

Kosmo warsztaty WCK plakat

Zacznijmy od wycieczek. 5 lipca odwiedzimy Planetarium w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie. Zobaczymy gwiezdne seanse i zwiedzimy obiekt. Szykują nam się także dwa wyjazdy do Centrum Edukacji Kosmicznej Astrolab w Czernicy – 19 i 26 lipca, skąd można będzie polecieć na Księżyc, samodzielnie pilotując statek kosmiczny. Niezwykle barwnie zapowiada się również wyjazd do Funzeum – Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach. Odbędziemy podróż po kolorach tęczy, poznamy tajniki światła i łączenia barw.

Żądni pozaziemskich wrażeń powinni pojawić się w WCK podczas warsztatów prowadzonych przez pasjonatów astronomii z Centrum Edukacji Kosmicznej Astrolab. Będzie o misji na Marsa, najdziwniejszych obiektach kosmicznych i innych ciekawostkach. Nie zabraknie doświadczeń naukowych i podniebnych obserwacji.

W naszym programie nie mogliśmy pominąć cieszących się od lat powodzeniem warsztatów artystycznych, podczas których w ruch pójdą nożyczki, kleje, kolorowe papiery, słoiki i inne materiały, niezbędne do stworzenia układu słonecznego, kosmicznych stylizacji czy nieziemskiej biżuterii. Trochę pośpiewamy, pomalujemy i pogramy. Będzie też coś dla miłośników teatru. Warsztaty z Dorotą Krawczyk, prowadzącą w WCK teatry Szydełko i Szydło, to gwarancja ogromnej dawki teatralnej wiedzy i świetnej zabawy. Warto również wspomnieć o warsztatach z przemiłymi wolontariuszkami Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z którymi nigdy nie ma nudy. Nie zapomnieliśmy także o maluszkach w wieku od dwóch do pięciu lat. O atrakcje dla nich zadba Ciocia Klocia, która przygotuje zabawy nie z tej ziemi. Będzie też coś dla fanów gier terenowych, którzy pragną wyruszyć w kosmiczną przygodę i jednocześnie zgłębić tajniki naszej galaktyki.

Akcja Lato to również „Wakacyjne Kino Dzieci”, a tam ponad 70 seansów filmowych. Na wielkim ekranie w Pegazie zobaczymy między innymi: „Miraculous: Biedronka i Czarny kot. Film”, „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”, „Mała Syrenka”, „Szkoła magicznych zwierząt”, „Rysiek Superwróbel” czy „Najlepsze urodziny Królika Karola”.

Na zajęcia i wycieczki obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie w dziale Projektów i Animacji Kulturalnej WCK – tel. 32/ 455 48 55 (wew.28) i mailowo: piak@wck.wodzislaw.pl. Szczegółowy program, regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie WCK.

Bilety do kina w cenie 16/14 zł dostępne w kasie WCK oraz online.