Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Koronawirus. Zmiany w pomocy społecznej - Powiat Wodzisławski

Koronawirus. Zmiany w pomocy społecznej

Informujemy, że ze względów sanitarno-epidemiologicznych spowodowanych obecną sytuacją, niektóre jednostki pomocy społecznej i systemu wsparcia osób niepełnosprawnych zmieniają zasady funkcjonowania. Chodzi m.in. o warsztaty terapii zajęciowej, ośrodki wsparcia oraz inicjatywy realizowane w ramach projektów unijnych.

Dawny szpital powiatowy, obecnie siedziba powiatowych instytucji pomocy społecznej

W projekcie „Oaza Aktywności” zawieszone zostają wszelkie zajęcia grupowe. Z kolei w „Pokonajmy samotność – cieszmy się życiem” czasowo zaprzestaje działalności Dzienny Dom Pomocy. Odwołane zostają również zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śl i Gorzycach, Powiatowym Ośrodku Wsparciu „Perła” oraz Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Połomi. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. zawiesza z kolei spotkania rodziców biologicznych z dziećmi przebywającymi w pieczy zastępczej. Co ważne, kadra tych instytucji pozostaje na stanowiskach pracy i będzie służyć informacją wszystkim osobom zainteresowanym działalnością placówek.

Działaniami zapobiegającymi objęte zostają również Powiatowy Dom Dziecka w Gorzyczkach oraz Powiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Wodzisławiu Śl.