Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Koronawirus. Zmiany w funkcjonowaniu PUP - Powiat Wodzisławski

Koronawirus. Zmiany w funkcjonowaniu PUP

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. informuje, że od 13 marca br. do odwołania wstrzymana zostaje obsługa bezpośrednia klientów Urzędu. Wszelkie sprawy należy załatwiać elektronicznie lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

PUP w Wodzisławiu Śl. siedziba

Urzędy pracy należą do tych instytucji publicznych, do których zgłasza się największa liczba obcokrajowców, a także rodaków powracających z pracy zagranicą, w tym z krajów, w których zanotowano największą liczbę osób chorych na COVID-19. Z tego powodu niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się wirusa poprzez te właśnie instytucje jest kluczowa. W związku z tym zdecydowano o wprowadzeniu ograniczeń w bezpośredniej obsłudze interesantów.

Sprawy w PUP nadal można załatwiać za pośrednictwem poczty elektronicznej, elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP, innych elektronicznych sposobów komunikacji, telefonicznie albo pocztą tradycyjną. Rejestracja osób bezrobotnych i poszukujących pracy odbywa się wyłącznie elektronicznie. Szczegóły na stronie internetowej urzędu – PRZEJDŹ

Telefony do urzędu: kancelaria 32 459 29 80, rejestracja 32 459 29 67- 68

Mail: sekretariat@pup-wodzislaw.pl