Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Konsultacje społeczne Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym - Powiat Wodzisławski

Konsultacje społeczne Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej przypomina, że zgodnie z zapisami Dyrektywy Powodziowej oraz ustawy Prawo wodne, trwa proces konsultacji projektów Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym. Sześciomiesięczne konsultacje rozpoczęte 22 grudnia 2014 r. zakończą się 22 czerwca 2015 r.

Do publicznej wiadomości zostają podane projekty Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym dla obszarów dorzeczy oraz dla regionów wodnych. Plany są dokumentem strategicznym w zakresie ochrony przeciwpowodziowej w kraju. Wskazane w nich działania mają na celu ograniczenie potencjalnych negatywnych skutków powodzi dla życia i zdrowia ludzi oraz mienia.

Wszystkie projekty Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym  oraz szczegółowe informacje na temat działań prowadzonych w ramach konsultacji społecznych znajdują się na stronie www.powodz.gov.pl. Zachęcamy również do zapoznania się z dostępnym na ww. stronie internetowej formularzem do składania uwag oraz jego wypełnienia.

Ponadto na stronie internetowej poświęconej aktualizacji planów gospodarowania wodami została zamieszczona ankieta, której celem jest zebranie informacji na temat stanu i jakości wód. Serdecznie zachęcamy do wyrażenia w niej swoich spostrzeżeń i problemów, ponieważ aktywność lokalnego społeczeństwa jest bardzo cenna w kształtowaniu przyszłych działań mających na celu poprawę jakości i stanu wód. – PRZEJDŹ DO ANKIETY