Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejny sukces ucznia wodzisławskiej "budowlanki" - Powiat Wodzisławski

Kolejny sukces ucznia wodzisławskiej "budowlanki"

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim Sebastian Szwarc został finalistą etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych, startując w kategorii „Usprawnienie softwarowo – techniczne”. Tytuł finalisty zdobył za wykonanie nowatorskiej pracy nt.: „Zasilacz laboratoryjny 0-20V 0, 002-5A z innowacyjnym układem chłodzenia”.

Opiekunami dydaktycznymi ucznia byli: Kornel Barteczko, Roman Magiera i
Bronisława Rutecka.

Olimpiada Innowacji Technicznych organizowana jest przez Polski Związek
Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. Celem głównym Olimpiady  na szczeblu szkolnym, okręgowym i ogólnopolskim jest zachęcenie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania prac nadobowiązkowych, wykraczających poza programy kształcenia o charakterze badawczym, usprawniającym, technologicznym, bądź konstrukcyjnym, wykonywanych pod kierunkiem opiekuna naukowego –nauczyciela.