Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejny budynek będzie bardziej ekologiczny - Powiat Wodzisławski

Kolejny budynek będzie bardziej ekologiczny

Wczoraj, 12 marca, w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę na termomodernizację budynku Powiatowego Zarządu Dróg z siedzibą Syryni. Dzięki tej inwestycji kolejny budynek użyteczności publicznej zostanie zmodernizowany pod kątem ograniczenia strat ciepła i efektywnego wykorzystania OZE. Pozwoli to na spore zmniejszenie kosztów eksploatacji i utrzymania obiektu.

podpisanie umowy na termomodernizację PZD

Wykonawcą inwestycji będzie wybrany w przetargu Zakład Remontowo-Budowlany „BUDOLEX” z Ujanowic, który złożył najkorzystniejszą ofertę na kwotę 1.444.939,98 zł. Co ważne, przedsięwzięcie będzie finansowane z dotacji pozyskanej przez władze powiatu z ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Powiat pozyskał  prawie 3 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej na projekt związany z modernizacją energetyczną oraz budową instalacji służącej produkcji energii ze źródeł odnawialnych w dwóch budynkach użyteczności publicznej: Powiatowym Zarządzie Dróg oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Umowę na termomodernizację PZD ze strony powiatu podpisali: starosta Leszek Bizoń i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Wójcik. Z kolei ze strony wykonawcy – Stanisław Oleksy.  Zakres robót obejmuje m.in.: wymianę starego źródła ciepła na instalację gazową,  ocieplenie ścian budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont schodów zewnętrznych oraz wymianę pokrycia dachowego wraz z wzmocnieniem konstrukcji. Ponadto w budynku PZD zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne oraz zmodernizowane oświetlenie na placu wokół PZD. Firma na wykonanie zadania ma czas do końca października.