Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejne miliony na remonty dróg. Tym razem w Radlinie i Syryni - Powiat Wodzisławski

Kolejne miliony na remonty dróg. Tym razem w Radlinie i Syryni

Powiat Wodzisławski pozyskał kolejne środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mowa o 2,22 mln zł, które zostaną przeznaczone na modernizację ul. Rymera w Radlinie oraz Powstańców Śląskich w Syryni.

Szacowana całkowita wartość obu inwestycji to 4,04 mln zł, zatem pozyskane dofinansowanie to 55% przewidywanych kosztów. W przypadku ul. Rymera w Radlinie planowana jest wymiana nawierzchni chodnika i jezdni o długości ponad 800 m na odcinku od skrzyżowania z ul. Chrobrego do posesji nr 243. W ten sposób cała ulica Rymera zostanie wyremontowana (po wcześniejszych inwestycjach z lat 2019 i 2021).

Podobny zakres i charakter ma mieć inwestycja w Syryni na ul. Powstańców Śląskich. W tym przypadku zadanie polegać będzie na wykonaniu remontu nawierzchni jezdni oraz częściowo także chodnika na ogólnej długości 830 m na odcinku od skrzyżowania z ul. Bukowską (DW 936) do Szkoły Podstawowej im. Romana Dworczaka i dr Anny Wróbel w Syryni.

Jeżeli nic nie pokrzyżuje planów drogowców, zakończenie prac na wspomnianych drogach planowane jest do sierpnia 2024 r.