Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejne miliony na powiatowe drogi - Powiat Wodzisławski

Kolejne miliony na powiatowe drogi

Wczoraj podczas specjalnej wideokonferencji z udziałem m.in. starosty Leszka Bizonia wojewoda śląski symbolicznie "wręczył" samorządom wirtualne czeki na środki z Funduszu Dróg Samorządowych z przeznaczeniem na modernizację dróg. W gronie beneficjentów jest również Powiat Wodzisławski, który pozyskał dofinansowanie na przebudowę ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach oraz przebudowę ul. Traugutta w Pszowie.

budowa drogi na zdjęciu robotnik drogowy wycinający asfalt

W sumie z Funduszu Dróg Samorządowych Powiat pozyskał kolejne prawie 5 mln zł. Zgodnie z kosztorysami inwestorskimi drugie tyle samorządy powiatu oraz miast Rydułtowy i Pszów będą musiały wyasygnować z własnych budżetów. W związku z tym Zarząd Powiatu Wodzisławskiego 22 kwietnia wystąpił do Rady Powiatu o zabezpieczenie środków na ten cel. Jeżeli powiatowi radni wyrażą zgodę, a swój udział finansowy do zadań wniosą też samorządowcy z Rydułtów i Pszowa, inwestycje zostaną rozpoczęte zgodnie z przyjętym harmonogramem realizacji.

Przypomnijmy, że Powiat Wodzisławski realizuje już w tym roku inne duże zadanie drogowe przy udziale środków Funduszu Dróg Samorządowych. Jest to warta 5,4 mln zł przebudowa kolejnego odcinka ul. Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy (współfinansowana przez Gminę Gorzyce).

Traugutta-tablica informacyjnaBohaterow Warszawy tablica informacyjna infografikaRaciborska 2020 infografika