Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejne inwestycje w poprawę bezpieczeństwa na przejścia dla pieszych w przygotowaniu - Powiat Wodzisławski

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. złożył wniosek o dofinansowanie prac doświetleniowych na 6 przejściach dla pieszych na drogach powiatowych. Z kolei w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. zabezpieczono środki na poprawę bezpieczeństwa na dalszych 5 przejściach.

sygnalizacja świetlna

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. ubiega się o dofinansowanie z „Rządowego program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” na doświetlenie przejść dla pieszych w rejonie szkół przy:

• ul. Rymera w Radlinie,
  • ul. Chrobrego w Wodzisławiu Śląskim,
  • ul. Górniczej w Wodzisławiu Śląskim,
  • ul. 1 Maja w Skrzyszowie,
  • ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim,

a także ul. Dworcowej w Łaziskach (gmina Godów).

Z inicjatywy Zarządu Powiatu na ostatniej sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego zabezpieczono też środki na opracowanie dokumentacji technicznej, dzięki której na przejściach dla pieszych w rejonie szkół w Łaziskach (ul. Powstańców Śląskich) oraz Pszowie-Krzyżkowicach (ul. Armii Krajowej) ma w przyszłości zostać zainstalowana wzbudzana przez pieszych sygnalizacja świetlna. Ponadto doświetlone mają zostać przejścia dla pieszych na:

• ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śl. (w rejonie kościoła św. Herberta i obiektu handlowo-usługowego),
  • ul. Adama Mickiewicza w Lubomi (na głównym skrzyżowaniu w centrum miejscowości) oraz
  • ul. Józefa Bema w Rydułtowach (w rejonie supermarketu).

Starosta Leszek Bizoń podkreśla, że poprawa bezpieczeństwa na drogach dotyczy nie tylko kierowców, ale również najsłabiej chronionych uczestników ruchu drogowego, czyli osoby piesze.

– W kończącej się kadencji zainwestowaliśmy w modernizację infrastruktury drogowej naszego powiatu rekordowe środki, ponad 102 mln zł. Nie zapominaliśmy też jednak o bezpieczeństwie pieszych. Na modernizację przejść wydaliśmy ok. pół miliona złotych. Mam nadzieję, że również te działania, które teraz planujemy do realizacji spotkają się z akceptacją nowej rady i zarządu powiatu i że zostaną zrealizowane. Bezpieczeństwo ludzi jest bowiem zadaniem i wzywaniem dla wszystkich – podkreśla starosta.

Zestawienie inwestycji na przejściach dla pieszych w ciągu dróg powiatowych w latach 2019 2023