Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejna edycja New Balance Korona Śląska IG Nordic Walking - Powiat Wodzisławski

Kolejna edycja New Balance Korona Śląska IG Nordic Walking

IV edycja New Balance Korona Śląska IG Nordic Walking odbędzie się już 8 grudnia 2012 r w Wodzisławiu Śląskim - Wilchwy w ramach Mikołaja z Nordic Walking.

Organizatorzy przygotowali klasyfikację – najlepiej przebrany zawodnik. Dodatkowo w planach są konkursy dla dzieci na najlepszego bałwana oraz zabawa z animatorem. Nowością IV edycji będzie ciągła jednolita trasa bez okrążeń. Uczestnicy wystartują w Krostoszowicach, a finiszować będą przy basenie MOSiR na Wilchwach.

Najbardziej wytrwali kijkarze i biegacze będą mogli wystartować dzień później w prestiżowym I biegu Sherpa w Krostoszowicach. Z pięciokilowym obciążeniem na plecach zawodnicy rywalizować będą na dystansie półmaratonu.

Zapowiada się ciekawa konfrontacja zawodników KS Forma z zawodnikami Jednostki Strzeleckiej 2023.

Organizatorami IV edycji New Balance Korona Śląska IG Nordic Walking oraz I biegu Sherpa są: KS Forma Wodzisław Śląski, Miasto Wodzisław Śląski, Gmina Godów, MOSiR Centrum Wodzisław Śląski, Izba Gospodarcza Wodzisław Śląski, Inter Krostoszowice.