Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejna droga powiatowa do przebudowy - Powiat Wodzisławski

Kolejna droga powiatowa do przebudowy

Władze Powiatu Wodzisławskiego pozyskały ponad 4,6 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - PGR na przebudowę drogi powiatowej nr 3544S (ul. Stawowa i ul. Ligoty Tworkowskiej) na terenie gminy Lubomia.

Ulica Stawowa w Bukowie

W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę drogi powiatowej nr 3544 ul. Stawowej i ul. Ligoty Tworkowskiej na odcinku od skrzyżowania z DW 936. W sumie wykonana zostania nowa konstrukcja drogi na łącznym odcinku ok. 1,5 km. Droga ta pełni znaczącą rolę w obsłudze ruchu prowadzącego „do” i „z” zakładów pracy zlokalizowanych na terenie gminy Lubomia i stanowi bardzo ważny element komunikacji dla mieszkańców. Łączy ona bowiem dwie miejscowości: Buków i Lubomię.

Przewidywany koszt zadania to kwota 4.760.410,00 zł, z czego dotacja z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – PGR wyniesie 4.665.201,80 zł. Resztę sfinansują po połowie Powiat Wodzisławski oraz gmina Lubomia. Inwestycja ma zostać zrealizowana końca przyszłego roku.