Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolarskie Mistrzostwa Świata Piekarzy i Cukierników - Powiat Wodzisławski

Kolarskie Mistrzostwa Świata Piekarzy i Cukierników

Stowarzyszenie Promocji Aktywnego Wypoczynku SPAW z siedzibą w Wodzisławiu Śl. zaprasza 25-26 sierpnia do Mszany, gdzie odbędą się XXXI Kolarskie Mistrzostwa Świata Piekarzy i Cukierników. Honorowym patronatem wydarzenie objął starosta Ireneusz Serwotka.

Impreza odbędzie się w naszym powiecie już po raz drugi. Mistrzostwa Świata Piekarzy i Cukierników w Kolarstwie Szosowym to impreza międzynarodowa z ceremonią przyznawania mistrzom okolicznościowych medali i koszulek.

W mistrzostwach weźmie udział od 130 do 200 osób, w tym panie. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zawody przeznaczone są dla wszystkich, którzy mają jakiś czynny związek z piekarstwem, cukiernictwem i lodziarstwem. Mogą to być piekarze, cukiernicy, ale także ich szefowie, księgowe, zaopatrzeniowcy czy sklepowe. Także osoby zajmujące się sprzedażą dla sektora piekarskiego surowców oraz maszyn i urządzeń, branżowi dziennikarze oraz emeryci, którzy przedtem pracowali w sektorze. Najważniejsza jest wola startu i posiadanie roweru szosowego.

W tym roku spodziewany jest start piekarzy i cukierników z: Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii, Luxemburga, Słowacji, Francji, Włoch, a nawet Japonii. Najstarszy zgłoszony zawodnik z Francji ma ponad 80 lat.

Wyścig podzielony zostanie na grupy o odpowiedniej kategorii wiekowej. Każda grupa wyścigowa będzie startować w oddzielnym czasie. Początek wyścigu zaczyna oznakowany pojazd Policji, następnie grupa wyścigowa oraz auto sędziowskie zamykające wyścig. Na trasie, na czas wyścigu danej grupy zostanie wstrzymany ruch przez funkcjonariuszy Policji, którzy zlokalizowani będą na skrzyżowaniach ul. Mszańskiej z ul. 1 Maja w Skrzyszowie, ul. 1 Maja, Skrzyszowskiej i Turskiej w Mszanie oraz ul. 1 Maja z ul. Tuskera w Mszanie.

W związku z organizacją w Mszanie kolarskich Mistrzostw Świata Piekarzy i Cukierników, w przyszłą sobotę, tj. 26 sierpnia w godzinach od 8:00 do 16:00 pojawią się utrudnienia w ruchu na ulicach: Mickiewicza, 1 Maja, Skrzyszowskiej i Tuskera w Mszanie oraz ul. 1 Maja i Mszańskiej w Skrzyszowie.

Źródło: Urząd Gminy Mszana, www.mszana.ug.gov.pl