Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Karetka dla szpitala od niemieckich przyjaciół - Powiat Wodzisławski

Karetka dla szpitala od niemieckich przyjaciół

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śl. wzbogacił się o ambulans marki Volkswagen T5. Samochód to prezent z Gladbeck - partnerskiego miasta Wodzisławia Śląskiego.

Uroczyste przekazanie kluczyków i dokumentów do ambulansu z udziałem delegacji z Gladbeck, władz powiatu, miasta oraz dyrekcji szpitala odbyło się w sobotę przed wodzisławskim magistratem. Podziękowania za ofiarowany pojazd w imieniu społeczności powiatu wodzisławskiego przekazał starosta Ireneusz SerwotkaTo wspaniały wyraz europejskiej i dobrosąsiedzkiej solidarności oraz gest, który wszyscy w naszym powiecie doceniamy. Jestem przekonany, że ofiarowana karetka ratunkowa wzbogaci flotę pojazdów naszego szpitala i stanie się pomocna w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia – powiedział starosta.

Samochód jest w dobrym stanie technicznym. Wyprodukowano go w 2006 roku, a jego przebieg wynosi około 135 tys. km. Ponadto karetka wyposażona jest w nosze główne, krzesełko kardiologiczne, nosze podbierakowe oraz w materac próżniowy.