Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kampania profilaktyczna "Pomagamy sobie nawzajem" - Powiat Wodzisławski

Kampania profilaktyczna „Pomagamy sobie nawzajem”

Wodzisławskie Stowarzyszenie Amazonek zaprasza na konferencję ekologiczną i debatę zdrowotną, która odbędzie się 17 września 2018 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury.

W spotkaniach o charakterze profilaktycznym przeprowadzone zostaną  pogadanki, dyskusje, warsztaty, nauka samobadania piersi. Nastąpi również wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami spotkań. Konferencja odbędzie się w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego, a konkretniej profilaktyki onkologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki raka piersi. Projekt „Pomagamy sobie nawzajem” finansowany jest ze środków Województwa Śląskiego. Warto również przypomnieć, że w grudniu 2017 r. Sejmik Województwa Śląskiego zdecydował, że 2018 r. będzie w tym regionie obchodzony m.in. jako Rok Profilaktyki Raka Piersi.

Wodzisławskie spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 września 2018 r. o godz. 12.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.