Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kaligrafia dla początkujących i zaawansowanych w WCK - Powiat Wodzisławski

Kaligrafia dla początkujących i zaawansowanych w WCK

28 października w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się kolejne warsztaty poświęcone sztuce pięknego pisania. Dwugodzinne zajęcia z kaligrafii w ramach cyklu „Tu i teraz” rozpoczynają się o godz. 10:00.

kaligrafia dla początkujących

Sobotnie przedpołudnie to dobry czas, aby w skupieniu i cierpliwie popracować nad estetyką i czytelnością pisma ręcznego. Może być to jednorazowym doświadczeniem, ale można korzystać z niego cyklicznie, gdyż warsztaty „Kaligrafuj, jeśli chcesz” odbywają się co miesiąc, w okresie od września do czerwca.

Najbliższe spotkanie będzie poświęcone pracy techniką brush letteringu, zwaną także kaligrafią pędzelkową. Dla zaawansowanych uczestników będą również dostępne stalówki ze ściętą końcówką oraz ekolina, czyli farba akwarelowa do kaligrafowania liter i elementów ozdobnych.

Zajęcia poprowadzi Monika Kruczek (piekneslowa365.pl), polonistka, miłośniczka kaligrafii i projektowania graficznego. Uczestnicy spotkania otrzymają wszelkie niezbędne narzędzia pracy tj. karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 45 zł. Zapisy przyjmowane są do 24 października 2023 r. pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.