Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Już w czwartek Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych - Powiat Wodzisławski

Już w czwartek Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Jeszcze kilka dni dzieli nas od największej imprezy sportowo-rekreacyjnej dla osób z niepełnosprawnościami na Górnym Śląsku. 13 czerwca, tradycyjnie na obiektach Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ul. Pszowskiej 92a (obok Zespołu Szkół Technicznych) w Wodzisławiu Śl. odbędzie się bowiem Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad tym wydarzeniem objął Polski Komitet Paraolimpijski.

plakat powiatowa olimpiada osób niepełnosprawnych

Od samego początku głównym celem imprezy jest integracja środowiska osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także umożliwienie im udziału w zawodach sportowych, gdzie od wyniku sportowego ważniejszy jest sam udział w imprezie, a także takie wartości, jak przyjaźń, solidarność i fair play. Oprawa Olimpiady ma bardzo uroczysty i widowiskowy charakter. Rozpoczęcie i przemarsz z flagą olimpijską, zapalenie znicza olimpijskiego i wciągnięcie flagi na maszt dodaje tej imprezie sportowego charakteru i jest wielkim przeżyciem dla jej uczestników.

Oprócz różnorodnych konkurencji sportowych, dopasowanych stopniem trudności do możliwości niepełnosprawnych zawodników, na wszystkich czeka poczęstunek i wspólna zabawa z animatorami. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się w tym roku m.in. przejażdżki na motorach Harley Davidson, możliwość wjazdu na wysokość drabiną strażacką, animacje i bajkowe maskotki Teatru Wodzisławskiej Ulicy, gigantyczne bańki mydlane, pokazy taneczne, malowanie twarzy, koło fortuny i wiele innych niespodzianek.

W tym roku na Olimpiadzie będzie też czynne stanowisko informacyjno- edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej Wodzisław Śląski. Na stoisku będzie można m.in. popróbować swych sił w pokonywaniu toru przeszkód z założonymi narkogoglami i alkogoglami. W imprezie pomagać będą wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim.

Dobra zabawa dla wszystkich – bez względu na wiek – gwarantowana!