Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Już we wtorek jubileuszowa Powiatowa Olimpiada dla Osób z Niepełnosprawnościami - Powiat Wodzisławski

Już we wtorek jubileuszowa Powiatowa Olimpiada dla Osób z Niepełnosprawnościami

We wtorek 11 czerwca na stadionie obok Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92 odbędzie się jubileuszowa dwudziesta edycja Powiatowej Olimpiady dla Osób z Niepełnosprawnościami, która od tego roku będzie nosić imię zmarłego w ubiegłym roku podczas Olimpiady wieloletniego starosty i wicestarosty Tadeusza Skatuły. Rozpoczęcie o godz. 9:30.

grafika promująca Powiatową Olimpiadę dla Osób z Niepełnosprawnościami

Celem imprezy jest integracja środowiska osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także umożliwienie im udziału w zawodach sportowych, gdzie od wyniku sportowego ważniejszy jest sam udział w imprezie, a także takie wartości, jak przyjaźń, solidarność i fair play.

Oprawa Olimpiady będzie miała bardzo uroczysty i widowiskowy charakter. Rozpoczęcie i przemarsz z flagą olimpijską z Orkiestrą Fundacji Muzycznej Orkiestry KWK Anna im. Wiktora Kamczyka pod batutą – Adama Bobera na czele, zapalenie znicza olimpijskiego i wciągnięcie flagi na maszt, odśpiewanie Hymnu Narodowego dodaje tej imprezie sportowego charakteru i jest wielkim przeżyciem dla jej uczestników.

W tym roku wydarzenie swoim patronatem objął Polski Komitet Paraolimpijski. Ze względu zaś na jubileuszowy charakter wydarzenia dla uczestników przewidziano dodatkowe atrakcje, m.in. urodzinową niespodziankę oraz okolicznościową ramkę i ściankę do pamiątkowych zdjęć.

Tradycyjnie każdy uczestnik tej Olimpiady będzie jej zwycięzcą. Z tego powodu każda drużyna, która weźmie udział w sportowej rywalizacji otrzyma pamiątkowy dyplom i puchar, a uczestnicy – medale.

Oprócz tego w programie m.in.:

• animacje grupy artystycznej MKSmile,
  • pokazy taneczne w wykonaniu Zespołu Tornado z Pszowa,
  • malowanie twarzy,
  • możliwość przejażdżki na motocyklach,
  • wizyta wozu strażackiego z możliwością zwiedzenia go od środka oraz zapoznania się ze specyfiką pracy strażaków,
  •  możliwość zwiedzenia policyjnego radiowozu,
  • koło fortuny z wygraną dla każdego,
  • wspólny taniec „Belgijka” i”Macarena”,

a także stanowisko profilaktyczne wodzisławskiego Sanepidu, w którym prócz informacji jak chronić się przed kleszczami, czy poparzeniem słonecznym. Będzie też możliwość wypróbowania, jak działają alko- oraz narkogogle.

W skrócie:

• Co? Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami im. Tadeusz Skatuły, 20. edycja – największa tego rodzaju impreza w regionie
  • Gdzie? Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Sportu (stadion przy Zespole Szkół Technicznych) w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92
  • Kiedy? Wtorek, 11 czerwca, od 9:30 (rozpoczęcie), do ok. 13:00 (zakończenie).

Plakat promujący Powiatową Olimpiadę dla Osób z NIepełnosprawnościami