Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przebudowa drogi powiatowej nr 5001S ul. Głożyńskiej w Radlinie (od skrzyżowania z ul. J. Rymera do skrzyżowania z ul. M. Strzody) - Powiat Wodzisławski

Symbole flagi i godła RP do umieszczenia na stronach inwestycji dofinansowanych z rządowego funduszu inwestycji lokalnych

19 września 2023 r. została podpisana umowa ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez Wojewodę Śląskiego na dofinansowanie środkami pochodzącymi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zadania pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 5001S ul. Głożyńskiej w Radlinie (od skrzyżowania z ul. J. Rymera do skrzyżowania z ul. M. Strzody)”

Całkowita wartości zadania : 4 552 052,00 zł

Dofinansowanie:  2 405 279,80  zł

W ramach zadania zaplanowano  przebudowę drogi powiatowej nr 5001S ul. Głożyńskiej w Radlinie (od skrzyżowania z ul. J. Rymera do skrzyżowania z ul. M. Strzody) na ogólnej długości 392 mb.

W ramach inwestycji zaplanowano :

• przebudowę drogi,
  • budowę chodnika
  • budowę sygnalizacji świetlnej,
  • przebudowa i zabezpieczenie sieci teletechnicznej,
  • przebudowa sieci energetycznej;

Obecnie prowadzone są działania związane z procedurą wyłonienie wykonawcy na wykonanie przebudowy drogi.

Tablica informacyjna o dofinansowaniu inwestycji ze środków rządowych