Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Budowa boiska wielofunkcyjnego oraz remont sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim - Powiat Wodzisławski

Symbole flagi i godła RP do umieszczenia na stronach inwestycji dofinansowanych z rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Zadanie pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego oraz remont sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim” dofinansowane zostało ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  w ramach Programu  „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej EDYCJA 2019”.

Całkowita wartość inwestycji: 1 100 179,30 zł

• w tym wartość dofinansowania z budżetu państwa ze środków FRKF: 349 688 zł

Cel realizowanego projektu to poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej jednocześnie lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również – w miarę możliwości – umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. Celem bezpośrednim zadania jest poprawa stanu bezpieczeństwa oraz poprawa stanu technicznego istniejącej bazy sportowej. Wybudowane boisko wielofunkcyjne oraz wyremontowana sala gimnastyczna będą miejscem ogólnodostępnym przeznaczonym do uprawiania aktywności fizycznej przez osoby w różnym wieku.

Realizacja projektu prowadzona będzie w okresie 2019 – 2020.  W ramach zadania powstanie nowe boisko wielofunkcyjne oraz wyremontowana zostanie sala gimnastyczna.

Odbiorcą projektu będą uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim oraz lokalna społeczność.

Rzeczowe efekty inwestycji w postaci boiska wielofunkcyjnego oraz sali gimnastycznej wykorzystywane będą nie tylko przez uczniów ZSP, ale także przez innych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego oraz powiatu.

Tablica informacyjna boisko i sala przy Tischnerze w Wodzisławiu Śl.