Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Adaptacja budynku przy ul. Orkana 23 w Radlinie na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - Powiat Wodzisławski

Symbole flagi i godła RP do umieszczenia na stronach inwestycji dofinansowanych z rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja ósma.

Przedmiotem inwestycji jest adaptacja i przystosowanie istniejącego budynku szkolnego w Radlinie do potrzeb Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim z częścią rehabilitacyjną. Budynek dostosowany będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez wykonanie dźwigu osobowego, do którego dostęp dla osób niepełnosprawnych ruchowo zapewniony zostanie z poziomu terenu. Zaplanowano także inne roboty związane z przystosowaniem budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach projektu stworzone zostanie zaplecze zapewniające odpowiednie warunki wsparcia podopiecznych Poradni, tj. dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów. Parter budynku przeznaczony zostanie na część rehabilitacyjną oraz część administracyjną. I i II piętro przystosowane zostanie na gabinety terapeutyczne, m.in.: logopedii, psychoterapii oraz diagnozy i terapii. Łączna powierzchnia objęta projektem to około 1885 m2.

Termin realizacji zadania: do 30.06.2025 r.
Wartość inwestycji: 9.411.764,70
Dofinansowanie: 8.000.000,00 zł