Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Internetowy system rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu - Powiat Wodzisławski

Internetowy system rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu

W celu usprawnienia obsługi mieszkańców powiatu wodzisławskiego załatwiających sprawy związane z rejestracją pojazdów lub inne związane z rejestracją (np. zgłoszenie zmian wymagających wymiany dowodu rejestracyjnego, wydanie wtórnika dowodu w związku z jego utratą itp.), Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wprowadziło możliwość umówienia wizyty w Wydziale Komunikacji i Transportu na konkretny dzień i godzinę, poprzez Internet.

Rezerwacji można dokonać poprzez stronę internetową Powiatu. Wystarczy skorzystać z kalendarza wizyt (PRZEJDŹ). Następnie  „krok po kroku’ wypełnić formularz rejestracyjny.

Po wypełnieniu formularza należy w wyznaczonym terminie zgłosić się w Biurze Obsługi Klienta i powołać się na wcześniejsze ustalenia. Wtedy pracownik biura pomoże przygotować dokumenty do rejestracji i poinformuje o konieczności dokonania niezbędnych opłat (które można dokonać w pobliskiej agencji banku). Umówieni Klienci traktowani są priorytetowo.

Do tej  pory w  wydziale uruchomiono udogodnienia systemu obsługi klienta, takie jak – ekran, dzięki któremu można śledzić postęp kolejki oraz zapoznać się z informacjami dotyczącymi procedur urzędowych. Ponadto, na stronie internetowej wodzisławskiego Starostwa znajdują  się na bieżąco uaktualniane informacja dotyczące  rejestracji pojazdów, wydawania dowodów rejestracyjnych i praw jazdy. Istnieje również możliwość obserwacji holu w wydziale za pomocą obrazu z kamery internetowej.