Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Informacja o wyłożeniu projektu operatu opisowo-kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obszaru Gminy Lubomia, Obręb Buków, Ligota Tworkowska, Lubomia, Nieboczowy, Syrynia - Powiat Wodzisławski

w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Mendego 3 w terminie od 30.07.2018 r. do 20.08.2018 r.
w godzinach:
poniedziałek-środa od 8:00 do 15:00
czwartek od 8:00 do 16:00
piątek od 8:00 do 13:00

zostanie wyłożony do wglądu zainteresowanych, projekt operatu opisowo-kartograficznego, dotyczący modernizacji ewidencji gruntów i budynków na obszarze obrębów ewidencyjnych: Buków, Ligota Tworkowska, Lubomia, Nieboczowy, Syrynia, położonych w jednostce ewidencyjnej Lubomia Powiatu Wodzisławskiego.

Dokumentacja tego operatu, składająca się z rejestru gruntów, kartotek budynków i lokali oraz mapy ewidencyjnej, opracowana została na podstawie art. 24a ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 2101 ze zm.) oraz przepisów rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa
z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 1034 ze zm.).

Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu opisowo-kartograficznego, ma prawo zapoznać się w podanym terminie z wyżej wymienioną dokumentacją, uzyskać niezbędne wyjaśnienia i zgłosić do projektu ewentualne uwagi, które zostaną odnotowane w protokole.

Skorzystanie z tego prawa leży w interesie zainteresowanych i ma na celu między innymi ujawnienie ewentualnych błędów i nieprawidłowości na tym etapie postępowania.

Niestawienie się w terminie i miejscu określonym w niniejszej informacji nie stanowi przeszkody do kontynuowania procesu modernizacji, zatwierdzenia operatu opisowo-kartograficznego i ujawnienia nowych danych w ewidencji gruntów i budynków.

Uwaga: Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości oraz dokument własności lub władania nieruchomością

Informacja podlega podaniu do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. i Urzędu Gminy Lubomia oraz na stronach BIP Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. i Urzędu Gminy Lubomia na okres 14 dni, a także ogłoszenie w prasie o zasięgu krajowym.