Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Informacja dla ubezpieczonych w KRUS - Powiat Wodzisławski

Informacja dla ubezpieczonych w KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o zbliżającym się terminie na złożenie zaświadczenia albo oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Zgodnie z przepisami rolnik kontynuujący ubezpieczenie społeczne w KRUS przy równoczesnym prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej zobowiązany jest do 31 maja złożyć w KRUS zaświadczenie albo oświadczenie dotyczące rocznej kwoty należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Kwota graniczna za 2016 r. wynosi 3258 zł.

Przekroczenie obowiązującej w roku 2016 kwoty granicznej podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej lub niezłożenie zaświadczenia albo oświadczenia, o którym mowa powyżej w terminie do 31 maja 2017 r. będzie skutkowało ustaniem ubezpieczenia społecznego rolników.

Tekst: Ireneusz Leśnikowski, KRUS; oprac. WPR