Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „I tak to się zaczęło… Zostaliśmy rodziną zastępczą…” - konkurs PCPR - Powiat Wodzisławski

„I tak to się zaczęło… Zostaliśmy rodziną zastępczą…” – konkurs PCPR

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim ogłasza konkurs literacki zatytułowany „I tak to się zaczęło… Zostaliśmy rodziną zastępczą…”. W konkursie mogą wziąć udział zawodowe rodziny zastępcze, niezawodowe, ale niespokrewnione z dzieckiem oraz rodzinne domy dziecka funkcjonujące na terenie powiatu wodzisławskiego.

Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania dotyczącego historii rodziny zastępczej (lub odpowiednio rodzinnego domu dziecka) oraz uczuć i motywacji towarzyszących  podejmowaniu decyzji o zostaniu rodziną zastępczą.

Dla zwycięskich rodzin przewidziano atrakcyjne nagrody tj. weekendowy pobyt dla całej rodziny w domku w Centrum Integracji Młodzieży Europejskiej w Brennej ufundowany przez Fundację Szkolną Ekonomik; rodzinny obiad w Fanaberia Cafeteria w Wodzisławiu Śląskim ufundowany przez Fanaberia Cafeteria oraz bilety na basen dla całej rodziny ufundowane przez Gminny Ośrodek Turystyki, Sportu i Rekreacji „Nautica” w Gorzycach.

Do pobrania: