Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski I Mistrzostwa MINIEURO w Rydułtowach - Powiat Wodzisławski

I Mistrzostwa MINIEURO w Rydułtowach

21 maja w Rydułtowach rozpoczynają się rozgrywki I Mistrzostw MINIEURO w piłce nożnej dla dzieci w wieku 10 – 11 lat. Organizatorami turnieju są miasto Rydułtowy oraz klub piłkarski KS „Naprzód” Rydułtowy. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Wodzisławskiego.

Już za kilkanaście dni w naszym kraju i na Ukrainie startują  Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Przy okazji tak dużego wydarzenia, miasto Rydułtowy postanowiło wypromować tę dziedzinę sportu, zwłaszcza wśród najmłodszych roczników. Intencją organizatorów jest, aby ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz turniejów piłkarskich w całym kraju.
I Mistrzostwa MINIEURO w Rydułtowach będą rozgrywane na podobnych zasadach, jak te, które przyjęto na Euro 2012. Do udziału w turnieju zostało zaproszonych 16 drużyn, w skład których wchodzą dzieci z roczników 2000 i 2001. Młodzi piłkarze reprezentować będą szkoły podstawowe z Rydułtów i okolicznych gmin. Mistrzostwa będą trwać 2 tygodnie, a mecze zostaną rozegrane w terminie 21.05. – 1.06.2012. Finał turnieju odbędzie się w Światowy Dzień Dziecka, tj. 1 czerwca, na stadionie KS „Naprzód” Rydułtowy. W drodze losowania, drużynom zostały przyporządkowane nazwy reprezentacji krajów, które biorą udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Zespoły będą grać według takiego samego harmonogramu i podziału na grupy jak kadry narodowe państw, które zakwalifikowały się do Euro 2012. Po rozgrywkach grupowych odbędzie się faza pucharowa, analogicznie do turnieju w Polsce i na Ukrainie.

Piłka nożna cieszy się ogromną popularnością oraz zainteresowaniem wśród rydułtowskich dzieci i młodzieży. Organizowany turniej ma być pierwszym etapem selekcji uzdolnionych zawodników, którzy stoją przed szansą piłkarskiej kariery.

Szczegółowe informacje i relacje z rozgrywek można znaleźć na stronie klubu piłkarskiego KS „Naprzód” Rydułtowy.