Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Herby powiatu wodzisławskiego - odkrywanie historii - Powiat Wodzisławski

Herby powiatu wodzisławskiego – odkrywanie historii

"Herby powiatu wodzisławskiego-odwiedzanie historii" to kolejny projekt organizowany przez Fundację Akademia Rozwoju Kreatywnego, który ukierunkowany był na zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży z naszego powiatu, a który współfinansował Powiat Wodzisławski.

Zajęcia łączyły znajomość historii powiatu z atrakcyjnymi warsztatami plastycznymi, w trakcie których uczniowie z terenu powiatu wodzisławskiego wykonywali papierowe witraże herbów samorządów ziemi wodzisławskiej.

Udział w projekcie wzięli uczniowie ze szkół: SP w Turzy Śl., SP w Krostoszowicach, SP nr 10 w Wodzisławiu Śl., Gimnazjum w Marklowicach oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. „Nadzór” artystyczny nad pracami sprawował Marcin Uliarczyk.

Prace, które powstały podczas warsztatów, Fundacja planuje zaprezentować w Muzeum w Wodzisławiu Śl. podczas specjalnej wystawy.