Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Grupy wsparcia dla rodzin zastępczych rozpoczynają działalność - Powiat Wodzisławski

Grupy wsparcia dla rodzin zastępczych rozpoczynają działalność

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim uruchamia 2 grupy wsparcia dla rodzin zastępczych. Celem jest wzajemne wsparcie emocjonalne, pomoc w przezwyciężaniu i radzeniu sobie z problemami.

Grafika przedstawiająca wycinankę w kształci 4 postaci ludzkich trzymających się za ręce, rozłożona na ludzkich dłoniach
Spotkania dla rodzin zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka odbywać się będą w każdy czwarty wtorek miesiąca między 12:30 a 14:30. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 26 września. Spotkania będzie prowadzić Danuta Hryniewicz, psycholog i pedagog, większość życia zawodowego pracująca z dziećmi, młodzieżą i rodzinami.
Z kolei rodziny zastępcze niezawodowe zachęcamy do udziału w grupie wsparcia w każdy ostatni piątek miesiąca. Najbliższe zajęcia odbędą się 29 września. Spotkania prowadzić będzie Małgorzata Małochleb.
Serdecznie zapraszamy rodziny do udziału w pracach grup wsparcia. Wszystkie spotkania odbywać się będą w siedzibie PCPR w Wodzisławiu Śl. przy ul. Wałowej 30.