Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Gospodarstwo z Połomi w czołówce województwa - Powiat Wodzisławski

Gospodarstwo z Połomi w czołówce województwa

Maria Polok z Połomi została laureatką III miejsca w wojewódzkim etapie XI Ogólnokrajowego Konkursu „BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE” 2013.

3 lipca br. w siedzibie Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, odbyło się podsumowanie śląskiego etapu wojewódzkiego XI Ogólnokrajowego Konkursu „BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE” 2013. Tegoroczna edycja przebiega pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Do udziału w XI edycji konkursu zgłosiły się 33 gospodarstwa z terenu Śląska, z których Komisje Regionalne wytypowały 6 gospodarstw do etapu wojewódzkiego, w tym gospodarstwo Marii Polok z Połomi.

Komisje sprawdzały przede wszystkim stopień występowania zagrożeń wypadkowych, ale również oceniały estetykę gospodarstw oraz wykonane przez ich właścicieli udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo pracy.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy oraz instytucjami działającymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym prowadzi Konkurs od 2003 roku. Jego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.