Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Głożyńska w Radlinie do remontu - Powiat Wodzisławski

Głożyńska w Radlinie do remontu

Nie zwalnia ofensywa drogowa Powiatu Wodzisławskiego. Tym razem w Powiatowym Zarządzie Dróg w Wodzisławiu Śl. trwają procedury związane z wyłonieniem wykonawcy robót na ul. Głożyńskiej w Radlinie, której półkilometrowy odcinek ma zostać poddany modernizacji. Zarząd Powiatu pozyskał na ten cel 2,4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przebudowa ma dotyczyć odcinka od skrzyżowania z ul. J. Rymera do skrzyżowania z ul. M. Strzody. W planach jest kompleksowa modernizacja jezdni wraz z budową chodnika i odwodnienia drogi, jak również przebudowa skrzyżowania z ul. Rymera wraz z budową sygnalizacji na tym właśnie skrzyżowaniu.

Szacowany koszt inwestycji to niespełna 5 mln zł. Niemal połowę będzie stanowić dotacja z funduszu rozwoju dróg. Resztę sfinansują ze swoich budżetów po połowie Powiat Wodzisławski i Miasto Radlin.

Termin rozpoczęcia inwestycji zależy od przebiegu procedury związanej z wyłonieniem wykonawcy.

Starosta Leszek Bizoń podkreśla, że cieszy się, iż po trudnym okresie projektowania i kontrowersjach związanych z planowaną przez Powiat przebudową ul. Głożyńskiej w Radlinie inwestycja wkrótce znajdzie szczęśliwy finał.

Bardzo się cieszę, że będziemy mogli nie tylko zmodernizować ważny fragment powiatowej infrastruktury drogowej, ale przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo mieszkańców posesji położonych przy tym odcinku ul. Głożyńskiej – podkreśla starosta.

Podstawowym celem inwestycji jest bowiem poprawa bezpieczeństwa na drodze. Jednym z jego elementów będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul.Rymera, która pozwoli na bezpieczne włączanie się do ruchu z dróg podporządkowanych, spowoduje ograniczenie łamania przepisów przekraczania prędkości, a także pozwoli na bezpieczne przekraczanie jezdni przez pieszych. Ponadto wzdłuż przewidzianego do modernizacji odcinka ul. Głożyńskiej wybudowany zostanie chodnik wraz z oświetleniem drogowym, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych. Doprowadzenie z kolei szerokości jezdni do wymogów określonych w przepisach wyeliminuje ryzyka dla kierujących pojazdami.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach inwestycje Powiatu w infrastrukturę drogową osiągają rekordowe wartości. Niedawno otwarto dla kierowców kompletnie przebudowaną ul. Karola Miarki w Pszowie i 3 Maja w Syryni o długości prawie 5km. Wkrótce udostępniony zostanie dwukilometrowy odcinek ul. Raciborskiej od Bełsznicy do Rogowa, a na jesień planowane jest zakończenie prac na ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl.  Również w tym roku podpisano umowę na modernizację w formule „zaprojektuj i wybuduj” trzykilometrowego odcinka ul. 1 Maja w Mszanie. Koszt tylko tych 4 wymienionych inwestycji to około 60 mln zł.