Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Genealogia od kuchni. Cmentarze jako cenne źródło informacji genealogicznych. - Powiat Wodzisławski

Genealogia od kuchni. Cmentarze jako cenne źródło informacji genealogicznych.

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na spotkanie z cyklu „Genealogia od kuchni”. Tym razem jego uczestnicy sprawdzą jakie przydatne informacje można znaleźć na cmentarzach

plakat - Genealogia od kuchni

„Genealogia od kuchni” to cykl spotkań skierowanych do wszystkich interesujących się tworzeniem własnego drzewa genealogicznego. Raz w miesiącu w murach Pałacu Dietrichsteinów spotykają się pasjonaci historii i poszukiwania rodzinnych korzeni. Pod czujnym okiem Adama Miery, pracownika Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, poznają poszczególne aspekty tworzenia drzewa genealogicznego.

W trakcie spotkań uczestnicy dowiedzieli się już jak czytać księgi metrykalne i jakie zawarte są w nich informacje, jak sprawdzać adresy zamieszkania przodków i gdzie szukać danych o przodkach. Kolejne spotkanie przyniesie odpowiedź na pytanie o to jakie informacje można wyczytać z nagrobków i internetowych serwisów opisujących cmentarze.

Zapraszamy serdecznie w piątek 21 kwietnia o 18.00 do Pałacu Dietrichsteinów. Wstęp wolny.