Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Fundacja PGE Energia Ciepła wsparła powiatowe szpitale - Powiat Wodzisławski

Fundacja PGE Energia Ciepła wsparła powiatowe szpitale

Fundacja PGE Energia Ciepła z siedzibą w Rybniku przekazała darowiznę na rzecz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim w wysokości 250 000 zł. Spotkanie z tej okazji odbyło się 26 września br. w sali szkoleniowo-konferencyjnej Zespołu Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim.

undacja PGE Energia Ciepła wsparła powiatowe szpitale

W spotkaniu uczestniczyli prezes zarządu PGE Energia Ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła Robert Osóbka, poseł na Sejm RP Izabela Kloc oraz dyrektor szpitala Dorota Kowalska.

Dyrektor Kowalska złożyła na ręce Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła oraz Prezesa Zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła podziękowania za okazaną życzliwość i pomoc finansową. Jak podkreśliła, jest ona niezwykle cenna, zostanie bowiem przeznaczona na realizację kluczowego dla szpitala w Wodzisławiu Śląskim zadania, polegającego na przygotowaniu zaplecza zabiegowego w pomieszczeniach byłego bloku operacyjnego pod zabiegi operacyjne i pracownie zabiegowe.

Przedsięwzięcie obejmuje prace budowlano – modernizacyjne na IV piętrze budynku głównego szpitala w Wodzisławiu Śląskim w pomieszczeniach po byłym bloku operacyjnym. Efektem realizacji zadania będzie nowy jednosalowy blok operacyjny wraz z zapleczem zabiegowym przeznaczony na potrzeby Oddziału Chirurgii Ogólnej.

Realizacja inwestycji przyczyni się do rozwoju działalności szpitala w zakresie zabiegowym, szczególnie chirurgii onkologicznej jamy brzusznej. Wpłynie też na zwiększenie liczby wykonywanych procedur zabiegowych, a także skróci czas oczekiwania pacjentów na zabiegi operacyjne.