Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Firma EKO OKNA wybuduje zakład w Wodzisławiu Śl. Zatrudni ponad 1000 osób - Powiat Wodzisławski

Firma EKO OKNA wybuduje zakład w Wodzisławiu Śl. Zatrudni ponad 1000 osób

Producent stolarki otworowej z Kornic kupił 17 ha terenu w Wodzisławiu Śl., w strefie inwestycyjnej na Olszynach. Planuje tam budowę hal produkcyjnych. W związku z tym (2.06) na dworcu w Wodzisławiu Śl. odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli gospodarz miasta Wodzisławia Śląskiego prezydent Mieczysław Kieca, prezes Eko-Okien Mateusz Kłosek, starosta wodzisławski Leszek Bizoń, senator Ewa Gawęda oraz poseł Adam Gawęda.

Tereza kupiony przez firmę EKO OKNA

– Obecnie zatrudniamy 7000 osób i stale się rozwijamy, dlatego poszukujemy miejsca. Chcemy w Wodzisławiu Śl. wybudować nowy zakład, który będzie się rozbudowywał – zapowiedział podczas konferencji prezes EKO OKIEN Mateusz Kłosek.

Zakład z halą produkcyjną, działem administracji i sprzedaży ma być gotowy we wrześniu przyszłego roku. Zatrudnienie ma znaleźć w nim na początek około tysiąc pracowników. Część z nich będą stanowić obecnie pracujący w Kornicach mieszkańcy powiatów wodzisławskiego i rybnickiego. Pracownicy przejdą szkolenie w Kornicach. Obecnie trwają już przygotowania do naboru. Podczas spotkania starosta wodzisławski Leszek Bizoń zadeklarował pomoc inwestorowi na etapie administracyjnym związanym z wydaniem pozwolenia na budowę, ale także przy rekrutacji pracowników poprzez Powiatowy Urząd Pracy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl.