Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - Powiat Wodzisławski

Finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

4 kwietnia 2009 r. około godziny 11.00 poznaliśmy nazwiska finalistów i laureatów tegorocznego finału XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, którego gospodarzem i współorganizatorem był Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. W zawodach stopnia centralnego uczestniczyło ponad 80 uczniów z 48 szkół.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych w całej Polsce. Przygotowywani pod kierunkiem mgr inż. Tomasza Wardengi uczniowie:  Marcin Pypeć, Bartłomiej Hołyński i Dawid Karliczek zaskoczyli wszystkich, zajmując kolejno trzy pierwsze miejsca. Powtórzyli tym samym wyczyn kolegów z 13 finału OWiUB, kiedy to po raz pierwszy w historii olimpiad budowlanych podium zdominowali reprezentanci tej samej szkoły.

Radość w ZST była tym większa, że w pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwoje uczniów tej szkoły – na piątym miejscu uplasowała się Edyta Lazar, a miejsce ósme wywalczył Krzysztof Szczepański. Ponadto  szkoła zdobyła także kolejny, jedenasty już tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji drużynowej.

Uroczystość wręczenia dyplomów swą obecnością uświetnili m.in.: podsekretarz stanu Ministerstwa Infrastruktury – Piotr Styczeń; reprezentująca Ministerstwo Edukacji Narodowej  –  Małgorzata Tracz, Krzysztof Siwek z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, senator RP Antoni Motyczka, Poseł na Sejm RP i wieloletni dyrektor ZST w Wodzisławiu Śląskim – Ryszard Zawadzki, Poseł na Sejm RP Adam Gawęda, Janina Ptaszyńska  Dyrektor Delegatury ŚKO  w Rybniku reprezentująca Śląskiego Kuratora Oświaty,  Starosta Powiatu Wodzisławskiego Jerzy Rosół, Wicestarosta Tadeusz Skatuła, Edyta Cogiel Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu,  Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Edyta Glenc, Prezydent Wodzisławia Śl.  Mieczysław Kieca, poprzedni dyrektorzy szkoły  dyr. Stanisław Czech, dyr.  Stefania Zwierz, Przewodniczący Rady Rodziców Krystian Brawański, nauczyciele ZST oraz  uczniowie absolwenci, laureaci finałów centralnych.

Klasyfikacja końcowa XXII finału OWiUB (finałowa dziesiątka):

1. Marcin Pypeć  –  Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim: 84 pkt.
  2. Bartłomiej Hołyński – Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim: 80, 5 pkt.
  3. Dawid Karliczek – Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim: 72,5 pkt.
  4. Aleksander Paszkowski – Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół w Bytomiu: 66 pkt.
  5. Edyta Lazar –  Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim: 65,5 pkt.
  6. Piotr Michura –  Zespół Szkół Budowlano – Informatycznych im. Mikołaja Kopernika w Żorach : 65 pkt.
  7. Kamil Cudek    Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej: 64 pkt.
  8. Krzysztof Szczepański – Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim: 63,5 pkt.
  9. Radosław Jarosz   Zespół Szkół Nr 1 w Wadowicach: 61,5 pkt.
  10. Dariusz Niemczyk    Zespół Szkół Nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sanoku: 59,5 pkt.

Opracowanie: ZST