Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Fide et Amore - w piątek koncert finałowy - Powiat Wodzisławski

Fide et Amore – w piątek koncert finałowy

Piątkowy koncert w Kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śl. zakończy tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore. Koncert finałowy "Salve Regina" rozpocznie się o godzinie 19:00.

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP foto. ABVET Ballarin

W kościele przy wodzisławskim rynku wystąpią: Joanna Radziszewska – sopran, Izabela Kozak – I skrzypce, Dominika Małecka – II skrzypce, Natalia Reichert – altówka, Anna Bator – kontrabas, Krzysztof Firlus – viola da gamba, Anna Firlus – klawesyn. W programie znajdą się utwory takich artystów jak: C. F. Abel, G. F. Handel, Ch. Schaffrath, J. A. Hasse.

Tegoroczna edycja Fide et Amore, która po raz pierwszy zawitała na teren powiatu wodzisławskiego, odbywa się pod hasłem „Maria in musica”. Wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty, włącznie z koncertem finałowym, jest bezpłatny.