Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Festiwal Biegowy o Puchar Starosty Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Festiwal Biegowy o Puchar Starosty Wodzisławskiego

Prawie 200 zawodników wzięło udział w festiwalu biegowym, który 14 czerwca br. odbył się na obiektach Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śląskim.

Zawody współfinansowane ze środków Powiatu Wodzisławskiego zorganizował Klub Sportowy „Forma” Wodzisław Śląski. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Dariusz Prus, Członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego. W licznych konkurencjach biegowych oraz nordic walking łącznie wystartowało 184 zawodników. Każdy znalazł dla siebie odpowiedni dystans. Dzieci mogły wystartować w biegu krasnala, trochę starsi w biegu na 1 milę, a dorośli w biegu na 10 km. Zawody nordic walking rozegrane zostały na dystansie 5 km. Była również możliwość skorzystania z boiska do siatkówki plażowej, badmintona, basenów oraz grill baru.

Najwięcej uczestników wzięło udział w biegu na 10 km oraz nordic walking na 5 km. Trasę zawodów stanowiła pięciokilometrowa pętla poprowadzona lokalnymi asfaltowymi ulicami oraz polnymi ścieżkami.

Wyniki:

Bieg na 1 milę:

1. Robert Zostawa (KS Forma Wodzisław Śląski)’
  2. Ireneusz Stachowski (KS Forma Wodzisław Śląski)
  3. Mariusz Wyszkoń (KS Forma Wodzisław Śląski)
    —————————————————-
    1. Eliza Grabiec (KS Forma Wodzisław Śląski)
    2. Marta Krause
    3. Dominika Kajzerek

Bieg na 10 km:

1. Przemysław Gibiez (Cieszyn)
  2. Artur Oślizło (Połomia)
  3. Janusz Magiera (KS Forma Wodzisław Śląski)
    —————————————————
    1. Joanna Habram (KS Forma Wodzisław Śląski)
    2. Sylwia Krause (Radlin)
    3. Małgorzata Rencz (Orzesze)

Nordic walking:

1. Artur Biłek (Lubliniec)
  2. Ryszard Kłyś (Gliwice)
  3. Marcin Adamkiewicz (Rybnik)
    ————————————————
    1. Joanna Kołodziej (Ruda Śląska)
    2. Ewa Różewicz (Tychy)
    3. Sylwia Libardi-Kłyś (Gliwice)

Imprezę wsparli: Powiat Wodzisławski, Gosław Sport Center Wodzisław Śląski, Sklep sportowy Monsun Wodzisław Śląski, Centrum Wellness Balance Wodzisław Śląski, Markusia Wodzisław Śląski.

Zadanie współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Wodzisławskiego w ramach realizacji zadania publicznego.