Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski WyRÓŻnia się Warsztaty z różą w tle - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski WyRÓŻnia się Warsztaty z różą w tle

Kiedy

24 sierpnia 2024

Gdzie

Ochotnicza Straż Pożarna Jedłownik
ul. Gosława 31, Wodzisław Śląski, 44-300 , woj. śląskie
Wodzisław Śląski WyRÓŻnia się Warsztaty z różą w tle

Wodzisławskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury z programu Interwencje 2024 na zadanie „WyRÓŻniamy się”. Projekt uplasował się na 122 miejscu wśród 2272 zgłoszeń.

Zadanie dotyczy organizacji wydarzeń z różą w tle, jako symbolu wpisanego w herb i historię naszego miasta. Zaplanowano interdyscyplinarne warsztaty w trzech dzielnicach Wodzisławia Śląskiego, a wydarzeniem podsumowującym będzie impreza plenerowa na rynku. Działania mają na celu integrację i aktywizację lokalnej społeczności, wzmacniając poczucie dumy z przynależności do miejsca zamieszkania i zwiększając dostęp do kultury w życiu mieszkańców dzielnic.