Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Okrakiem przez wiek” - Powiat Wodzisławski

„Okrakiem przez wiek”

Kiedy

27 lutego 2024

Gdzie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
ul. Daszyńskiego 2, Wodzisław Śląski, 44-300 woj. śląskie, tel. 32 455 29 83
„Okrakiem przez wiek”

Józef Musioł – ur. 9 stycznia 1933 roku w Połomi, syn Franciszka, uczestnika trzech powstań śląskich na ziemi wodzisławskiej i Marty z Białeckich, także z rodziny powstańczej. Doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Najwyższego, dziennikarz, literat, założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia Sędziów Sądu Najwyższego w Stanie Spoczynku, były wiceminister sprawiedliwości i działacz Stronnictwa Demokratycznego. W dzieciństwie jeden z najmłodszych łączników Armii Krajowej. Człowiek wielu zainteresowań, autor ponad 30 książek, w tym wielu dotyczących Śląska, niektórych tłumaczonych na języki obce, twórca teatru faktu „Sąd Młodych”. Nazywany ambasadorem Śląska w Warszawie.

Źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim