Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dziś ostatni dzień rekrutacji do szkół! - Powiat Wodzisławski

Dziś ostatni dzień rekrutacji do szkół!

Dzisiaj mija termin rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. To ostatni dzwonek dla absolwentów gimnazjów oraz klas 8 szkół podstawowych, którzy mają już bardzo niewiele czasu na założenie konta w elektronicznym systemie rekrutacji, wprowadzenie ocen końcowych do systemu oraz złożenie wniosku i dokumentów do szkoły pierwszego wyboru.

zegar

Ogłoszenie wyników naboru planowane jest na 16 lipca. Wtedy w elektronicznym systemie rekrutacji pojawi się lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Kolejnym krokiem będzie potwierdzenie przez absolwentów woli podjęcia nauki w wybranej szkole poprzez dostarczenie oryginału świadectwa oraz zaświadczenia o wyniku egzaminów końcowych. Można to będzie zrobić od 16 do 24 lipca. W przypadku niedostarczenia dokumentów w terminie, kandydat zostanie skreślony z listy zakwalifikowanych do danej szkoły!

25 lipca zostanie ogłoszona oficjalna lista uczniów przyjętych i nieprzyjętych. Tego samego dnia zostanie również podana informacja o wolnych miejscach w szkołach.

Wszystkie informacje odnośnie szczegółowych terminów, a także opis przebiegu rekrutacji znajdują się w poniższych linkach:

Proces rekrutacjiinformacje i datyPOBIERZ PDF
Poradnik dla kandydatów i ich rodziców autorstwa eksperta firmy VULCAN LINK