Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dziś koncert w ramach festiwalu Fide et Amore - Powiat Wodzisławski

Dziś koncert w ramach festiwalu Fide et Amore

Dzisiaj o godz. 19.00 w Kościele Ewangelickim św. Trójcy w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Minorytów 10 odbędzie się szczególny koncert muzyki sakralnej, do którego okazją jest 800-lecie zatwierdzenia Reguły zakonu Braci Mniejszych czyli Franciszkanów, którzy w Wodzisławiu Śląskim obecni byli przez ponad 600 lat.

To wydarzenie muzyczne związane jest z trwającym jeszcze do 20 października XVII Międzynarodowym Festiwalem Twórczości Religijnej Fide et Amore. Jednocześnie Powiat Wodzisławski, który jest współorganizatorem dzisiejszego koncertu, uświetnia w ten sposób tegoroczne obchody 25-lecia Powiatu.

Dzisiejszego wieczoru wystąpią:

• Victoria Lerche Kurpas – sopran
  • Paulina Kończal – obój
  • Schola Anima Symphonizans
  • Łukasz Kurpas – organy / dyrygent

• Dobry Panie – mel. Stanisław Kuczyński
  • Wsławiony bądź, o Panie mój – mel. ks. Wojciech Lewkowicz
  • O słońce, mój bracie – mel. Ansgary Malina OFM
  • Antyfona oraz Psalm 142
  • Salve, Sancte Pater

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.