Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dziś Dzień Edukacji Narodowej - Powiat Wodzisławski

Dziś Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest tym dniem w roku, kiedy takie słowa nabierają szczególnego znaczenia, kiedy głębiej zastanawiamy się nad rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Jest też doskonałą okazją, aby złożyć wdzięczność wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty szkół Powiatu Wodzisławskiego za codzienny trud, wrażliwość, cierpliwość i wyrozumiałość.

Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku świętujemy 25 lat Powiatowej Oświaty. Okres nie tylko długi, ale i bogaty pod względem ilości i jakości dokonywanych przeobrażeń, wprowadzanych regulacji oświatowych, zmian w systemie szkolnictwa, jego strukturze, podstawach programowych. Bywało różnie. Ale zawsze, mimo, że czasem zupełnie nie zgadzaliśmy się ze zmianami, które następowały, robiliśmy wszystko, podejmowaliśmy wszelkie działania, aby całej szkolnej społeczności stworzyć jak najlepsze warunki do nauki i pracy. Warunki, które były odpowiedzią na zmieniające się czasy i oczekiwania. Wszystkim Państwu i każdemu z osobna, którzy przez te 25 lat dołożyli swoją cegiełkę na rzecz budowania i rozwoju oświaty Powiatu Wodzisławskiego bardzo serdecznie dziękujemy.

Z okazji tego wyjątkowego dnia pragniemy wyrazić wdzięczność dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji za zaangażowanie w codziennej pracy, której efekty przekładają się nie tylko na postępy i sukcesy uczniów, ale także na rozwój szkół i placówek oświatowych Powiatu Wodzisławskiego. Życzymy Państwu, aby praca sprawiała radość i satysfakcję oraz przyczyniała się do osobistego rozwoju i zawodowego spełnienia.

Z najlepszymi życzeniami

Starosta Leszek Bizoń wraz z Zarządem Powiatu