Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dzień otwartej strażnicy oraz akcja honorowego krwiodawstwa - Powiat Wodzisławski

Dzień otwartej strażnicy oraz akcja honorowego krwiodawstwa

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim wspólnie ze Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach pragnie zaprosić wszystkich sympatyków pożarnictwa na "Dzień otwartej strażnicy", który odbędzie się 16 maja (wtorek) w budynku komendy przy ul. Pszowskiej 68 w Wodzisławiu Śląskim, w godzinach od 8:30 do 13:00.

Plakat "Dzień otwartej strażnicy"

Dla odwiedzających przygotowano liczne atrakcje i pokazy ratownicze wraz z możliwością zwiedzania budynku jednostki ratowniczo-gaśniczej w Wodzisławiu Śląskim.

W czasie trwania wydarzenia będzie możliwość udziału w akcji honorowego krwiodawstwa – krew będzie można oddać w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

W wydarzeniu wezmą udział również inne służby, m.in. policja, inspekcja transportu drogowego czy centrum powiadamiania ratunkowego w Katowicach.

Patronat honorowy objęli: Komendant Powiatowy PSP w Wodzisławiu Śląskim, Starosta Wodzisławski i Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego.