Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Droga między Olzą i Uchylskiem zostanie przebudowana - Powiat Wodzisławski

Droga między Olzą i Uchylskiem zostanie przebudowana

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim podpisano umowę w sprawie modernizacji drogi nr 5048S, stanowiącej dojazd do gruntów rolnych w sołectwach Uchylsko i Olza.

Grupowe zdjęcie mężczyzn pozujących do pamiątkowego zdjęcia. W tle ściana z mapą powiatu wodzisławskiego i logo powiatu

Zakres inwestycji obejmie modernizację ul. Wiejskiej na długości niespełna kilometra. Prace polegać będą na stabilizacji podłoża oraz wykonaniu nowej nawierzchni jezdni. Realizacja przedsięwzięcia planowana jest w ciągu najbliższych 4 miesięcy. Wykonawcą została wyłoniona w procedurze zamówień publicznych firma BAUVIP sp. z o.o. z Marklowic.

Umowę w tej sprawie dzisiaj podpisali: starosta Leszek Bizoń, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. Tomasz Wójcik oraz Radosław Kubala – prezes zarządu firmy. Obecny był też wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk.

Koszt inwestycji wyniesie nieco ponad 625 tys. zł, z czego 368 tys. zł pochodzić będzie z dotacji Województwa Śląskiego pozyskanej przez Powiat w marcu. Brakującą kwotę, tj. 257 tys. zł wyłożą ze swoich budżetów Powiat Wodzisławski i Gmina Gorzyce.

Ze względu na parametry techniczne drogi inwestycja będzie prowadzona przy zamknięciu jezdni dla ruchu. Wykonawca utrzyma jedynie dojazd do gruntów dla pojazdów rolniczych. Rozpoczęcie przebudowy spodziewane jest w ciągu najbliższych 3 tygodni.

Za wszelkie utrudnienia związane z modernizacją drogi już teraz przepraszamy! Więcej informacji o inwestycji można znaleźć na stronie internetowej – PRZEJDŹ

Znak herbowy Województwa śląskiego (herb z napisem województwo śląskie na białym tle)