Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dom im. Bohaterskich Nieboczowików już otwarty - Powiat Wodzisławski

Dom im. Bohaterskich Nieboczowików już otwarty

Dom im. Bohaterskich Nieboczowików, w którym mieści się siedziba władz sołeckich, remiza OSP, przedszkole i Wiejski Dom Kultury został oficjalnie otwarty 3 maja

– Budynek odtwarza te aktywności społeczne, które były w starej wsi – powiedział podczas otwarcia wójt gminy Lubomia Czesław Burek.

Podczas uroczystości, które rozpoczęła msza  święta w kościele w Nieboczowach nastąpiło także poświecenie i przekazanie kluczy do nowego samochodu pożarniczego OSP Nieboczowy.

Odbył się też uroczysty apel z okazji Dnia strażaka. Otwarcie Domu  uświetniły występy lokalnych zespołów tanecznych i śpiewaczych.

W okolicznościowym liście przewodniczącego rady powiatu Eugeniusza Wali i starosty Ireneusza Serwotki, skierowanym z tej okazji do władz Gminy Lubomia czytamy:

(…) Jak wiemy Dom im. Bohaterskich Nieboczowików ma przypominać o zaangażowaniu mieszkańców Nieboczów w walkę o przyszłość swojej małej ojczyzny, gdy zapadła decyzja o przenosinach wsi. To godna pochwały inicjatywa upamiętnienia tych, którzy w trudnym okresie przenoszenia wsi Nieboczowy na nowe miejsce umieli chronić interes lokalny, godząc go jednak z ogólnokrajowym. Łącząc funkcję kulturalną, przeciwpożarową i oświatową Dom stanie się z pewnością centrum życia społecznego nowych Nieboczów.

Życzymy Państwu kolejnych tak udanych inwestycji, dzięki którym nowe Nieboczowy stają się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla mieszkańców i wzorem do naśladowania.

Podczas uroczystości w Nieboczowach Powiat Wodzisławski reprezentował członek zarządu Leszek Bizoń.