Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dodatkowe środki na aktywizację zawodową - Powiat Wodzisławski

Dodatkowe środki na aktywizację zawodową

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim pozyskał dodatkowe środki na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. Łącznie pozyskano ponad pół miliona złotych.

Budynek Powiatowego Urzędu Pracy

W ramach pozyskanych środków urząd będzie realizował trzy programy.

1. Program aktywizacji zawodowej bezrobotnych zamieszkujących na wsi

Kwota środków rezerwy zaangażowana w realizację programu: 219 149,46 zł dla 8 osób.
Formy aktywizacji: roboty publiczne, środki na podjęcie działalności gospodarczej.

2. Program aktywizacji zawodowej bezrobotnych do 30 roku życia

Kwota środków rezerwy zaangażowana w realizację programu: 219 149,46 zł dla 12 osób.
Formy aktywizacji: bon na zatrudnienie, bon na zasiedlenie, środki na podjęcie działalności gospodarczej.

3. Program aktywizacji zawodowej wspierający tworzenie miejsc pracy w spółdzielniach socjalnych i przedsiębiorstwach społecznych

Kwota środków rezerwy zaangażowana w realizację programu: 100 00,00 zł dla 12 osób.
Formy aktywizacji: refundacja składek ZUS.

Więcej informacji na temat programów można uzyskać telefonicznie lub w siedzibie urzędu pracy:

• bon na zasiedlenie, środki na podjęcie działalności gospodarczej w pok. 336 lub pod numerem tel. 32 459 29 53, 55, 56
  • roboty publiczne, bon na zatrudnienie, refundacja składek ZUS w pok. 220, 221 lub pod numerem tel. 32 459 29 54, 57, 58, 59