Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dodatkowe pieniądze na budowę windy - Powiat Wodzisławski

Dodatkowe pieniądze na budowę windy

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozyskał dodatkowe 360 tys. zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Środki zostaną wykorzystane na dostosowanie budynku Starostwa Powiatowego w Wodzisławski Śląskim w związku z budową windy dla osób niepełnosprawnych.

starosta Leszek Bizoń oraz radny Alojzy Szymiczek trzymają promesę dla Powiatu

Zabytkowy obiekt przy ul. Bogumińskiej nie jest pozbawiony barier architektonicznych. Dlatego też Zarząd Powiatu zabiegał o wybudowanie dźwigu osobowego, który umożliwi przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami osób mających problemy w samodzielnym poruszaniu się. Na tę inwestycję udało się pozyskać milion złotych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.  Teraz z tego samego programu władze powiatu pozyskały dodatkowe środki, które pozwolą na wykonanie robót budowlanych na poszczególnych kondygnacjach budynku przy ul. Bogumińskiej 2 ze szczególnym uwzględnieniem zmian w obrębie parteru. Jest to związane m.in z koniecznością przeniesienia biura obsługi klienta, niwelacją progów w korytarzach oraz przekształceniem pomieszczeń o innych funkcjach na pomieszczenia biurowe. Dzięki tym zmianom budynek urzędu będzie lepiej przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi oraz osób starszych.

Symboliczny czek w imieniu poseł Teresy Glenc przekazał staroście Leszkowi Bizoniowi radny Alojzy Szymiczek.