Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dodatkowe pieniądze dla Powiatu Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Dodatkowe pieniądze dla Powiatu Wodzisławskiego

Ponad 10 milionów złotych dodatkowych środków z budżetu państwa otrzyma Powiat Wodzisławski w ramach rekompensaty ubytku dochodów m.in. z podatku PIT i CIT. Pieniądze mogą zostać wykorzystane na wydatki bieżące lub dalsze inwestycje dla mieszkańców.

W tym roku problemem wszystkich samorządów był głównie brak środków na wydatki bieżące. O ile z wydatkami majątkowymi, z inwestycjami sobie radziliśmy, to wydatki bieżące spędzały sen z powiek nam i włodarzom miast i gmin naszego powiatu. Tym bardziej cieszymy się teraz z tych dodatkowych środków, które będziemy mogli przeznaczyć m.in. na bieżące zadania – powiedział starosta Leszek Bizoń.

Symboliczne przekazanie czeków dla samorządów z terenu powiatu wodzisławskiego odbyło się 3 sierpnia w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. Z ramienia Powiatu Wodzisławskiego czek z rąk posła Adama Gawędy, senator Ewy Gawędy oraz ministra Pawła Jabłońskiego odebrał starosta wodzisławski Leszek Bizoń.