Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przed nami kolejne Regionalne Forum Edukacyjnego w PODN - Powiat Wodzisławski

Przed nami kolejne Regionalne Forum Edukacyjnego w PODN

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. już po raz piętnasty organizuje Regionalne Forum Edukacyjne. W tym roku wydarzenie w całości zostanie poświęcone kwestiom zdrowia w miejscu pracy nauczycieli i innych pracowników sektora edukacji.

logo Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

PODN serdecznie zaprasza nauczycieli wszystkich typów szkół i przedszkoli na kolejną edycję Regionalnego Forum Edukacyjnego. Prelegenci: Marta Banout – psycholog, terapeuta oraz Patrycja Szewczyk-Nagietowicz – dietetyk kliniczny poprowadzą szkolenie, w którym poruszone zostaną takie m.in. kwestie jak higiena psychiczna w miejscu pracy czy dietetyczne uwarunkowania zdrowego stylu życia nauczycieli.

– Przy wyborze tematu tegorocznej edycji forum kierowaliśmy się potrzebami nauczycieli. Natłok obowiązków, obciążenia związane z liczbą oddziałów, rozbieżność oczekiwań społecznych wobec zawodu – to wszystko sprawia, że rośnie ryzyko wypalenia zawodowego i problemów ze zdrowiem wśród nauczycieli, dlatego zdecydowaliśmy się skupić na dobrostanie kadry pedagogicznej. Zdrowa dieta i zachowanie higieny psychicznej to podstawy szczęśliwego życia i źródło energii niezbędnej do wykonywania pracy z pasją i zaangażowaniem – wyjaśnia Iwona Miler, dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

XV Regionalne Forum Edukacyjne odbędzie się 29 listopada 2023 r. w siedzibie PODN w Wodzisławiu Śląskim, os. 1 Maja 16 A. Początek o g. 16.00. Więcej informacji o wydarzeniu oraz zapisy na www.podn.wodzislaw.pl

Koszt szkolenia wynosi 30 zł. Istnieje możliwość wystawienia faktury na szkołę/placówkę. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Grafika przedstawiająca siedzącą na fotelu zrelaksowaną i uśmiechniętą postać ludzką